MIT Enterprise Forum Poland zakończyło proces rekrutacyjny do swojego pierwszego programu akceleracyjnego. Wszystkie zgłoszone do konkursu aplikacje zaprezentowały bardzo wysoki poziom merytoryczny i odznaczały się dużą innowacyjnością, konkurencja była bardzo wyrównana. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 26 zespołów.
Do programu zgłoszonych zostało 88 projektów, należących do 9 różnych kategorii (biotechnologia i medycyna, nanotechnologia i materiały, komputery i sprzęt elektroniczny, energia, internet i sieć, oprogramowanie, telekomunikacja, transport i inne).
Aplikacje zostały nadesłane z całej Polski, największa ich liczba pochodzi z Warszawy i okolic, około 59% (52), na drugim miejscu uplasował się się Kraków z 12,5% aplikacji (11), następnie Poznań z 8% aplikacji (7) , na czwartym miejscu z około 5,7% (5) aplikacji znalazły się Wrocław i Trójmiasto.
Do programu akceleracyjnego wybranych zostało 26 najwyżej ocenionych zespołów, w tym 7 z kategorii: Komputery i sprzęt elektroniczny, 4 z kategorii: Nanotechnologia i materiały, 3 z kategorii: Biotechnologia i medycyna, po 2 z kategorii: Oprogramowanie i Telekomunikacja, po jednym z kategorii: Energia oraz Internet i sieć, 6 zespołów sklasyfikowało swoje projekty jako należące do kategorii: Inne.
Już 4 marca rusza akceleracja MIT Enterprise Forum Poland, która jest największym programem tego typu w Polsce. Pierwszy etap składać się będzie z czterech warsztatów, a także z konsultacji i spotkań z mentorami. Organizacja naszego programu nie byłaby możliwa bez wsparcia i zaangażowania partnerów.
Głównym partner: Bank PKO BP. Kolejnymi partnerami są: ADAMED, Weil, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Intel, kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi, PwC Polska, Wardyński i Wspólnicy, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń, DFK-doradztwo, finanse, księgowość, Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce. Patronat: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.