Znak towarowy to każde oznaczenie, które umożliwia odróżnienie towarów jednego przedsiębiorstwa od towarów innego przedsiębiorstwa obecnego na rynku. Znak towarowy jest zatem jednym z najważniejszych składników majątku firmy i podstawowym elementem zapewniającym identyfikację i promocję produktów czy świadczonych usług.
Znaki towarowe pełnią kluczową rolę w osiąganiu komercyjnego sukcesu przez firmę i reprezentują wartości, na których została zbudowana.
W kancelarii JWP oferujemy kompleksową pomoc w zakresie ochrony i zarządzania znakami towarowymi, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Obsługujemy podmioty rożnej wielkości, od przedsiębiorców, po duże firmy. Wsparcie naszych doświadczonych ekspertów stanowi gwarancję najwyższej jakości usług.
Nasz wykwalifikowany zespół pomoże zadbać o prawidłową ochronę znaków towarowych, wzmocnić zaufanie do Twojej firmy oraz będzie służył wydatnym wsparciem w procesie budowania jej profesjonalnego wizerunku.
Zgłoszenie znaku towarowego
Po sprecyzowaniu potrzeb Twojej firmy i określeniu zakresu ochrony znaku towarowego (wykaz towarów/usług), nasi eksperci dokonają zgłoszenia znaku towarowego i poprowadzą cały proces rejestracji znaku w urzędzie właściwym dla określonego terytorium.
Prawo ochronne na znak towarowy
Skuteczna rejestracja znaków towarowych daje możliwość wyłącznego używania znaku towarowego w sposób zarobkowy lub zawodowy na określonym terytorium przez cały okres ochronny (trwający 10 lat z możliwością przedłużenia na kolejne dekady). Pozwala to zmniejszyć ryzyko naruszeń, a w przypadku ich wystąpienia ułatwia przedsiębiorcy dochodzenie roszczeń. Co istotne ochrona znaku towarowego nie kończy się na jego rejestracji. Równie ważne jest bowiem monitorowanie wpisanego do rejestru prawa, aby weryfikować czy nie dochodzi do naruszeń oraz faktyczne używanie znaku towarowego przez uprawnionego. Dzięki specjalistycznym narzędziom oferujemy doradztwo także w tym zakresie.
Zespół naszych rzeczników patentowych zawsze służy wsparciem i pomocą.
Znaki towarowe – usługi:
- różnego rodzaju postępowania rejestrowe w trybie krajowym (UPRP), unijnym (EUIPO) oraz międzynarodowym (WIPO), a także we współpracy z zagranicznymi pełnomocnikami w urzędach patentowych na całym świecie
- nadzorowanie terminów i odnawianie praw ochronnych
- zmiany w rejestrach
- monitoring oznaczeń i opinie dotyczące kolizyjnych rejestracji
- listy ostrzegawcze w sprawach dotyczących znaków towarowych
- postępowania sporne i sądowe wynikające z naruszeń praw ochronnych na znaki towarowe lub popełnienia czynów nieuczciwej konkurencji
- opinie prawne, wyceny znaków towarowych oraz umowy dotyczące znaków towarowych
- mediacje i negocjacje
- postępowania celne i ochrona znaków towarowych na granicy