Audyt IP due diligence (audyt praw własności intelektualnej) to narzędzie pozwalające odpowiedzialnie planować i prowadzić działalność gospodarczą. Wykorzystywane jest przy budowie strategii rozwoju firmy lub projektu, dokonywaniu przekształceń własnościowych i reorganizacji, a także przy zawieraniu transakcji handlowych, wprowadzaniu nowych produktów na rynek czy w procesach inwestycyjnych.
Procedura IP due diligence skierowana jest do właścicieli firm i kadry zarządzającej przedsiębiorstwami, którzy chcą zweryfikować kondycję podmiotu, jego strategię oraz efektywność zarządzania zasobami własności intelektualnej. Z usługi równie często korzystają potencjalni nabywcy praw własności intelektualnej, inwestorzy, partnerzy biznesowi oraz firmy, które wykorzystują prawa własności intelektualnej w procedurze uzyskiwania kredytu.
Kluczowym elementem analizy IP due diligence jest zebranie, zweryfikowanie i ocena danych dotyczących przedmiotów własności przemysłowej i intelektualnej badanego przedsiębiorstwa. Nasz audyt realizujemy w oparciu o autorski kwestionariusz online. Wszystkie badania podejmowane w ramach usługi (badania patentowe, znaków towarowych i wzorów przemysłowych) prowadzimy, korzystając z profesjonalnych narzędzi: baz danych, poszukiwawczych i analitycznych. Nasze audyty IP due diligence cechuje kompleksowe i zindywidualizowane podejście, ich cel i zakres dostosowujemy każdorazowo do specyficznych potrzeb firmy.
IP Due Diligence – usługi:
- mapa IP – identyfikacja wartości niematerialnych w przedsiębiorstwie
- analiza stanu prawnego praw własności intelektualnej
- weryfikacja i analiza ważności praw wyłącznych
- weryfikacja i analiza ograniczeń w dysponowaniu prawami własności intelektualnej
- weryfikacja i analiza potencjalnych naruszeń praw własności intelektualnej
- weryfikacja i analiza innych obciążeń dotyczących praw własności intelektualnej
- badania freedom to operate (FTO) dla wybranych rozwiązań
- badania zdolności rejestrowej oznaczeń, wynalazków, wzorów użytkowych i wzorów przemysłowych
- identyfikacja potencjalnych zagrożeń w zakresie ochrony praw własności intelektualnej
- ocena mocnych i słabych stron portfolio własności intelektualnej
- rekomendacje dotyczące zarządzania ryzykiem i minimalizacji zagrożeń w zakresie naruszenia praw własności intelektualnej