Rzecznik patentowy to osoba o bardzo wysokich kompetencjach, która swoją wiedzą w zakresie technicznym i prawnym wspiera indywidualnych twórców i firmy w ochronie ich własności intelektualnej i przemysłowej. Jej kształcenie trwa wiele lat, a zakres wiedzy obejmuje nie tylko kwestie prawne, których znajomość potwierdza państwowa komisja, ale również techniczne, najczęściej z pola inżynierii, chemii, biologii, automatyki, robotyki czy elektroniki.
Specjaliści z krakowskiego biura JWP Rzecznicy Patentowi prowadzą sprawy z pełnego zakresu praw własności intelektualnej – od wynalazków, przez znaki i wzory towarowe, wzory użytkowe i przemysłowe po ochronę praw autorskich, przeprowadzanie i doradzenie przy sporach i reprezentowanie klientów w sądach i przed odpowiednimi urzędami. Rzecznicy patentowi z Krakowa dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu proponują skuteczne strategie ochrony dopasowane do indywidualnej charakterystyki sprawy i możliwości klienta. Dzięki ich elastycznemu podejściu firmy z małopolski mogą efektywnie chronić swoje prawa w Polsce i na świecie.
Prawo ochrony własności intelektualnej jest materią bardzo skomplikowaną i wielowątkową. Możliwość osobistej rozmowy z rzecznikiem patentowym jest często ogromnym plusem dla wszystkich szukających pomocy w ochronie praw własności intelektualnej. W czasie pandemii w naszej kancelarii patentowej rozwinęliśmy również usługi online starając się jak najbardziej dopasować do potrzeb naszych klientów. Szukając pomocy w JWP Rzecznicy Patentowi w Krakowie możesz skorzystać zarówno ze spotkania osobistego, jak i rozmowy telefonicznej czy videokonsultacji.
Biuro patentowe w Krakowie oferuje m.in. usługi w zakresie:
W każdym z tych obszarów klienci mogą liczyć również na reprezentację w postępowaniach spornych i sądowych oraz przedstawicielstwo przed odpowiednimi organami, jak np. Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP), Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), Europejski Urząd Patentowy (EPO) czy Światowa Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO).
Rzecznicy patentowi z krakowskiego biura JWP Rzecznicy Patentowi świadczą również usługi związane z monetyzacją posiadanych już praw własności intelektualnych poprzez przygotowywanie strategii, czuwanie nad transferem technologii, ochroną tajemnicy przedsiębiorstwa i wewnętrznego know-how, prowadzenia audytów IP due diligence oraz dbanie o poprawność i praworządność transakcji związanych z obrotem prawami własności intelektualnej.
Biuro patentowe w Krakowie najczęściej wspiera przedsiębiorstwa z sektora spożywczego, modowego, reklamowego, designu i wzornictwa, urządzeń medycznych i MedTech, robotyki i elektroniki oraz lotnictwa i motoryzacji. Znajomość świata nauki oraz współpraca z naukowcami pozwala również im świadczyć usługi na rzecz uczelni, instytucji i instytutów badawczych i naukowych oferując im m.in. pomoc w komercjalizacji wyników badań i wsparcie w pozyskiwaniu zewnętrznych funduszy np. funduszy europejskich.
Kancelaria patentowa JWP Rzecznicy Patentowi działa w Krakowie już od prawie 10 lat, a skład zespołu w tym czasie się zmieniał. W biurze przy ul. Kamieńskiego 47 w Krakowie pracuje m.in. Natalia Drabek, rzecznik patentowy, specjalizująca się w obsłudze polskich i zagranicznych klientów w działaniach związanych ze znakami towarowymi oraz wzorami przemysłowymi, oraz Jacek Stachowski, rzecznik patentowy, skupiający się na uzyskiwaniu ochrony patentowej dla wynalazków mechanicznych i analizach w procesach spornych i sporno-sądowych.
Kancelaria patentowa JWP Rzecznicy Patentowi mieści się w Krakowie w budynku Budomat przy ulicy Henryka Kamieńskiego 47. Biuro krakowskie funkcjonuje tam już od 2015 roku, w szczególnym zakresie dbając o sprawy przedsiębiorców z Krakowa, a także całego województwa małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Z rzecznikami patentowymi z Krakowa możesz się skontaktować osobiście w biurze, telefonicznie pod numerem 12 655 55 59 lub mailowo na krakow@jwp.pl.
młodszy specjalista ds. ochrony praw własności przemysłowej
ul. Kamieńskiego 47
30-644 Kraków
Polska
T: 12 655 55 59
F: 12 655 55 59
E: krakow@jwp.pl