Ważne!
Z uwagi na sytuację epidemiczną zdecydowaliśmy, że wydarzenia odbędą się jedynie w formule online!
Do wzięcia udziału w wydarzeniach niezbędna jest uprzednia bezpłatna rejestracja. W trakcie wypełniania formularza rejestracyjnego należy dokonać wyboru i zgłosić swój udział w całości wydarzenia lub jego części.
Partnerami wydarzenia są: Dolnośląska Izba Gospodarcza, Turecka Izba Gospodarcza, GoGlobal24; Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, Politechnika Warszawska
Partnerem medialnym jest: Miesięcznik MY COMPANY
Czy prawo autorskie jest właściwe dla ochrony prawnej software?
Praktyczny zakres ochrony software w krajowym i unijnym prawie autorskim
Czy można opatentować program komputerowy?
Warsztat poprowadzą:
Radca Prawny, Rzecznik Patentowy
Rzecznik Patentowy
Realizacja projektów informatycznych wiąże się z potrzebą przygotowania i wdrożenia skutecznej strategii ochrony własności intelektualnej zarówno w przedsiębiorstwach jak i ośrodkach naukowych. Podczas panelu, podzielonego na dwie części, nasi Eksperci porozmawiają z przedstawicielami obydwu środowisk, prezentując najczęściej pojawiające się problemy, pułapki oraz możliwości, które pojawiają się w obszarze ochrony własności intelektualnej przy realizacji projektów informatycznych.
Rozmowa rzeczników patentowych z przedstawicielami polskich uczelni oraz biznesu oparta będzie na realnych case studies, co da możliwość praktycznego przedstawienia poruszanych zagadnień. W dyskusji szczególny nacisk nałożony będzie na możliwości uzyskania ochrony wyłącznej dla programów komputerowych, co zostanie osadzone w kontekście ochrony prawnoautorskiej oraz wynalazków wspomaganych komputerowo.
W trakcie panelu poruszone zostaną między innymi następujące tematy:
W dyskusji udział wezmą:
Radca Prawny, Rzecznik Patentowy
Specjalista ds. Transferu Technologii, pracownik Działu Ochrony Własności Intelektualnej CZIiTT, Politechnika Warszawska
Prezes Zarządu Fundacji Interizon (Koordynatora Klastra Interizon)
Rzecznik Patentowy
Specjalista ds. transferu technologii, kierownik Działu Ochrony Własności Intelektualnej CZIiTT, Politechnika Warszawska
Koordynator Projektów Europejskich, Centrum R&D Wicomm, Politechnika Gdańska
Nowe technologie zmieniają świat. Współczesne wynalazki pomagają nam w funkcjonowaniu nie tylko w biurze, ale i w codziennym prowadzeniu domu. Wszystko musi być „smart”. I taki jest najpopularniejszy na świecie głośnik!
Rozmowa rzecznika patentowego z twórcami domowego asystenta głosowego.
Rzecznik Patentowy
Dyrektor Generalny, Centrum Rozwoju Technologii Amazon Alexa
W dobie rosnącego zapotrzebowania na transakcje i usługi on-line oraz prowadzonych w Unii Europejskiej reform dotyczących usług i rynków cyfrowych, kluczowe stają się przejrzyste, zrównoważone zasady dotyczące ochrony własności intelektualnej w Internecie i odpowiedzialności z tytułu jej naruszenia.
Panel z udziałem ekspertów reprezentujących pośredników internetowych, praktyków i przedstawicieli nauki stanowić będzie doskonałą okazję do dyskusji czy i w jakim kierunku powinny podążać zmiany regulacyjne zasad odpowiedzialności usługodawców świadczących usługi drogą elektroniczną, tak aby odpowiadały interesom właścicieli praw własności intelektualnej, modelom biznesowym pośredników internetowych oraz potrzebom konsumentów.
W trakcie panelu poruszone zostaną między innymi następujące zagadnienia:
W dyskusji udział wezmą:
Katedra Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
Krajowy i Europejski Rzecznik Patentowy, Radca Prawny, Mediator i Arbiter
Radca Prawny, Rzecznik Patentowy
Kierownik Zespołu Własności Intelektualnej w Dziale Zaufanie i Bezpieczeństwo, Allegro.pl
Amazon
Warsztat poprowadzą:
Rzecznik Patentowy
Radca Prawny
Manager Merchant Services, Amazon
Key Account Manager, Amazon