MIT Enterprise Forum Poland ogłosił listę 23 polskich startupów, które w dniu dzisiejszym rozpoczną program akceleracji realizowany w oparciu o know-how jednego z najlepszych na świecie uniwersytetów technologicznych – Massachusetts Institute of Technology. Wśród nich znaleźli się m.in. twórcy nowej igły biopsyjnej, która minimalizuje ryzyko infekcji po biopsji stercza, wewnątrzczaszkowego implantu do leczenia guzów mózgu, platformy służącej do automatycznej komunikacji z klientem za pomocą botów czy dronów wykorzystywanych m.in. do monitorowania przesyłu gazu ziemnego. Partnerem wydarzenia jest kancelaria JWP.
Celem programu MIT Enterprise Forum Poland jest wsparcie rozwoju innowacyjnych polskich mikro i małych firm rozwijających unikalne technologie poprzez połączenie ich potencjału z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych korporacji. W 3. edycji programu najliczniejszą grupę stanowią startupy fintechowe, które przejdą akcelerację w ramach ścieżki Let’s Fintech with PKO Bank Polski, realizowanej z udziałem lidera polskiego sektora bankowego – PKO Banku Polskiego. W projekt zaangażowani są również tacy rynkowi giganci jak Grupa PGNiG, KGHM CUPRUM – Centrum Badawczo-Rozwojowe, Grupa Adamed, Intel, Visa czy Hewlett Packard Enterprise Polska. Do trzeciej edycji programu MIT Enterprise Forum Poland zgłosiło się 117 startupów technologicznych z całej Polski. Zespoły, które przejdą akcelerację zostały wybrane m.in. na podstawie ocen przyznanych przez blisko 60 polskich i zagranicznych jurorów.
Partnerami wspierającymi program są Campus Warsaw, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP) oraz Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń. Od strony prawnej startupy wspierane będą przez kancelarię Wardyński i Wspólnicy, a w stworzeniu strategii ochrony własności intelektualnej pomogą eksperci z kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi. Program wspierany jest grantem uzyskanym przez MIT Enterprise Forum Poland w pilotażowym konkursie ScaleUp, realizowanym w ramach rządowego programu StartInPoland. Lista wybranych start-upów jest dostępna na stronie www.mitefpoland.org.